Przejdź do treści

farmy fotowoltaiczne

Oferujemy kompleksową obsługę budowy farm fotowoltaicznych, od pomysłu po wykonanie i uruchomienie

Dziełamy jako profesjonalna firma dekarska zajmujemy się budową, remontami i serwisem dachów płaskich, skośnych i zielonych. Dachy budujemy w oparciu o najnowsze technologie i trendy w budownictwie oraz całkowicie zgodnie ze sztuka budowlaną. Doradzamy klientom w wyborze możliwie najlepszego rodzaju pokrycia dachowego. Kładziemy bardzo duży nacisk na estetykę wykonania, dlatego stworzone przez nas dachy wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością i trwałością, ale również doskonałą prezencją wizualną, co widać szczególnie w przypadku dachów zielonych. Są one w pełni ekologiczne, ponieważ oczyszczają powietrze oraz pozwalają na gromadzenie wody deszczowej.

nowoczesne elektrownie słoneczne

Specjalizujemy się w realizacji kompletnych farm fotowoltaicznych (elektrowni słonecznych). Naszym Klientom zapewniamy kompleksowe wykonanie zlecenia.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA FARM FOTOWOLTAICZNYCH

Projektujemy, załatwiamy formalności, wybieramy najlepsze komponenty, budujemy oraz uruchamiamy instalację.

dogodne warunki współpracy

Zapewniamy długoterminowe umowy, konkurencyjne ceny i korzystne warunki.

farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne – są nowym rodzajem inwestycji w Polsce i są to instalacje o mocy od kilkudziesięciu kilowatów do kilku megawatów. Oferta przeznaczona jest dla odbiorców instytucjonalnych, którzy planują budowę elektrowni fotowoltaicznej w celu produkcji i dystrybucji energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej. Farma fotowoltaiczna jest to instalacja naziemna, która jest świetnym sposobem na zapewnienie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Czas wykonania inwestycji zajmuje kilka tygodni i jest to ekspresowe tempo w porównaniu do instalacji innych źródeł energii.

Proces inwestycyjny zaczyna się od oceny struktury geologicznej i analizy ekonomicznej w celu ustalenia oczekiwanego zwrotu z inwestycji. Po wstępnej ocenie terenu przystępujemy do zaprojektowania instalacji z uwzględnieniem indywidulanych potrzeb inwestora.

Dobór komponentów najwyższej jakości oraz dostosowanie się do ukształtowania terenu maksymalizuje uzysk energii jak również i obniżenie kosztów inwestycji.

farma foto 1
farma foto 4
farma foto 2

Etapy realizacji

Powierzając nam swoją inwestycję, możesz mieć pewność, że zostanie ona wykonana z najwyższą starannością na każdym etapie realizacji. Swoją pracę rozpoczynamy od projektu koncepcyjnego elektrowni fotowoltaicznej. Następnie ustalane są warunki do Operatora Energetycznego, uzgodnienia budowlane i elektryczne. Kolejnym etapem jest projekt budowlany i energetyczny, po którym następuje budowa elektrowni. Ostatnim etapem inwestycji jest przyłączenie oraz dokonanie formalności administracyjnych.

Etap 1 - wybór lokalizacji

Znalezienie odpowiedniego miejsca to podstawa, by farmy fotowoltaiczne były efektywne i generowały odpowiednią ilość energii

Chociaż Polska nie jest krajem, w którym nasłonecznienie jest wysokie, instalacje fotowoltaiczne są efektywne – należy tylko wybrać taką powierzchnię, na którą nie pada cień i gdzie powietrze nie jest mocno zapylone. Konieczne jest również znalezienie przestrzeni o odpowiednio dużej powierzchni, aby możliwe było generowanie zakładanej ilości energii (dla 1MW energii konieczne są 2 hektary wolnej przestrzeni). Na wybranej działce powinien zostać przeprowadzony audyt energetyczny, dzięki któremu zyskamy pewność, że nasze inwestycje przyniosą oczekiwane rezultaty i będziemy wiedzieli w jakim czasie zwrócą się koszty, które należy ponieść, by powstały elektrownie słoneczne.

etap 2 - projekt koncepcyjny

Bez przygotowania odpowiedniej dokumentacji nie jest możliwe przyłączenie do zakładu energetycznego.

Do tego etapu należy przygotować się sumiennie i bardzo dokładnie, ponieważ na podstawie przedstawionych danych zostaną wydane warunki przyłączenia odpowiadające parametrom naszej elektrowni – ich późniejsze, dowolne modyfikacje będą niemożliwe. Warto więc dokładnie zoptymalizować działanie elektrowni słonecznej, by proces inwestycji przebiegł prawidłowo, a działanie całego systemu było efektywne i korzystne z punktu widzenia ekonomicznego.

Dokumenty składające się na projekt koncepcyjny to:

 • specyfikacje wszystkich urządzeń, w tym inwerterów i paneli,
 • wizualizacja położenia farmy fotowoltaicznej na danej przestrzeni,
 • pełen opis inwestycji,
 • dokładny kosztorys.

Spełnienie tych warunków pozwoli nam podłączyć się do sieci, a także sprzedać wyprodukowaną przez elektrownię słoneczną energii.

etap 3 - warunki przyłączenia

nasza instalacja fotowoltaiczna powinna posiadać taką wielkość, by można byłą podłączyć ją do sieci elektroenergetycznej.

Aby dowiedzieć się o tym, czy możliwe jest podłączenie się do sieci, konieczne jest złożenie w zakładzie energetycznym wniosku o wydanie warunków przyłączenia.

Oprócz samego wniosku, musimy zgromadzić również inne dokumenty, takie jak:

 • tytuł prawny do gruntu,
 • warunki zabudowy albo Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego,
 • mapa podglądowa.

Należy przy tym pamiętać o konieczności uiszczenia stosownych opłat – przyłączenie instalacji fotowoltaicznej o mocy od 40 kW do 5 MW są rozdzielone pomiędzy inwestora i zakład, ale już w przypadku mocy powyżej 5 MW wszystkie koszty ponosi inwestor. Przy podłączeniu do sieci instalacji do 40 kW nie płacimy nic. Czas oczekiwania na uzyskanie warunków przyłączenia to maksymalnie 150 dni.

etap 4 - uzyskanie promesy wydania koncesji

Ostatnim krokiem formalnym, który należy postawić, by móc w końcu rozpocząć budowę jest uzyskanie promesy wydania koncesji.

Jest to pewnego rodzaju przyrzeczenie, dzięki któremu mamy pewność tego, że koncesja zostanie nam udzielona, a my będziemy mogli bez najmniejszych przeszkód rozpocząć budowę systemu. Wniosek o przyznanie promesy należy złożyć do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – wraz z nim musi być 21 załączników, w tym aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, opis parametrów technicznych urządzeń czy decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Wszystkie punkty znaleźć można na stronie Urzędu Regulacji Energetyki. Konieczne jest też dokonanie stosownej opłaty!

Etap, choć wydaje się skomplikowany wcale taki nie jest i zajmie nam niewiele czasu.

Dzierżawa gruntów

Powierzając nam swoją inwestycję, możesz mieć pewność, że zostanie ona wykonana z najwyższą starannością na każdym etapie realizacji. Swoją pracę rozpoczynamy od projektu koncepcyjnego elektrowni fotowoltaicznej. Następnie ustalane są warunki do Operatora Energetycznego, uzgodnienia budowlane i elektryczne. Kolejnym etapem jest projekt budowlany i energetyczny, po którym następuje budowa elektrowni. Ostatnim etapem inwestycji jest przyłączenie oraz dokonanie formalności administracyjnych.

Poszukujemy gruntów do dzierżawy. Prześlij do nas informację a my przedstawimy satysfakcjonująca obie strony ofertę.

Zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość e-mail lub telefoniczne.

Jeśli są państwo zainteresowani wydzierżawieniem swoich gruntów prosimy o przygotowanie do rozmowy informacji takich jak:

 • Lokalizacja (numer działki/działek oraz obręb)
 • Powierzchnia
 • Odległość od lini średniego lub wysokiego napięcia
 • Klasa gruntu

aktualne inwestycje

Nasza firma w jednym momencie jest w stanie procesować od kilku do kilkunastu projektów farm fotowoltaicznych

Aktualnie w fazie projektowania posiadamy piętnaście farm fotowoltaicznych z czego:

– Siedem w województwie Dolnośląskim

– Trzy w województwie Podlaskim

– Trzy w województwie Mazowieckim

– Dwie w województwie Wielkopolskim 

Oraz kolejnych dziesięć negocjowanych projektów w całej Polsce.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

A2GK SP. Z O.O.

W sprawach wycen, zapytań ofertowych oraz po uzyskanie informacji, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy